Zwijarki pasma

Dostarczamy zwijarki dostosowane wielkościowo do wymaganej nośności i szerokości kręgu gwarantujące najwyższą jakość nawinięcia materiału. W zależności od konfiguracji linii i wielkości kręgu wykonujemy urządzenia jedno lub dwutrzpieniowe.

Materiał odbierany przez nasze urządzenia może być zwijany bezpośrednio na trzpień rozprężny z zamkiem lub na tuleję kartonową.

W ramach wyposażenia zwijarki standardowo dostarczamy stół odbiorczy kręgów, a opcjonalnie zaawansowany układ ewakuacji kręgów nie spiętych po procesie rozkroju umożliwiający szybkie zwolnienie zwijarki do dalszej produkcji i spinania kręgów poza strefą pracy linii.

Zespoły perforujące

Produkujemy, dostarczamy i integrujemy z istniejącymi liniami pełną gamę zaawansowanych układów perforujących spełniających wyśrubowane wymagania dokładności wymiarowej oraz prędkości linii, przeznaczone do pracy w trybie nadążnym lub start/stop w zależności od potrzeb linii.

Urządzenia konstruowane są w różnych wariantach wykonania od wysokowydajnych perforatorów mimośrodowych po bramki zasilane hydraulicznie.

Nasze urządzenia wyposażamy w niezbędny zestaw narzędzi wykrawających od renomowanych dostawców.

Niestandardowe narzędzia dedykowane wykonujemy we własnym zakresie wg. najwyższych standardów ze stali narzędziowej.

Urządzenia autonomiczne

Produkujemy, dostarczamy i integrujemy z istniejącymi liniami pełną gamę zaawansowanych urządzeń technologicznych, które możemy wyposażyć w niezależne, autonomiczne układy zasilania i sterowania utrzymujące płynną komunikację z głównym programem sterującym linii. Oferujemy rozwiązania dostoswane do potrzeb i wymagań naszych klientów.

W naszej ofercie dostępne są:

✓ rozwijarki blach z kręgu

✓ zwijarki pasma

✓ prostownice wielorolkowe

✓ podajniki rolkowe

✓ nożyce poprzeczne

✓ nożyce wzdłużne

✓ profilarki

✓ giętarki profili

✓ zespoły perforujące

✓ akumulatory pasma

✓ układacze arkuszy

✓ układacze profili

Układacze arkuszy i profili

INSTEEL w swojej ofercie posiada wysoko wyspecjalizowane, układacze do arkuszy blach płaskich i profilowanych oraz różnego rodzaju profili kształtowych otwartych i zamkniętych.

W naszych urządzeniach stosujemy m.in. rozwiązania oparte o pneumatyczne systemy ssawkowe i układy elektromagnetyczne, a specyfikacja urządzenia jest ściśle dostosowane do rodzaju układanego profilu.

 

Układacze formują paczkę w pełni automatycznie zgodnie z wymaganiami odbiorcy.

Transportery i samotoki

W ofercie posiadamy również samotoki rolkowe, transportery pasowe i łańcuchowe, oraz różnego rodzaju przenośniki pneumatyczne i magnetyczne przeznaczone do transportu międzyoperacyjnego blach płaskich jak również sformowanych profili.

Transportery i samotoki są nieodłącznymi elementami w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych.