O firmie

NOWA ENERGIA WSPIERANA TRADYCJĄ I DOŚWIADCZENIEM

Jesteśmy producentem maszyn, urządzeń i linii technologicznych do przetwórstwa blach i taśm stalowych. Skupiliśmy się na oferowaniu i dostarczaniu naszym klientom rozwiązań umożliwiających osiągnięcie przez nich zakładanych celów oraz sukcesu biznesowego.

Jesteśmy firmą ceniącą ponad wszelką miarę dynamiczny rozwój, postęp na wszystkich poziomach oraz wysoką kulturę organizacyjną.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta, aktywnie współpracując na wszystkich szczeblach realizacji projektu. Posiadamy bardzo bogate doświadczenie w projektowaniu i produkcji niestandardowych wyrobów i urządzeń technologicznych. Optymalizacja procesów produkcyjnych jest naszą najmocniejszą stroną, gdyż jak pokazuje historia obsługujemy bardzo szerokie spektrum klientów z wielu branż. Zawsze zagłębiamy się w problematykę procesu z jakim przyszło nam się zmierzyć celem jego optymalizacji, usprawnienia i zwiększenia efektywności.

W INSTEEL jesteśmy skupieni zawsze na kompleksowej obsłudze klienta. To jego pomysł najczęściej jest dla nas starterem do wyzwań i realizacji wielkich projektów.

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę konstruktorów, technologów, programistów i automatyków mogącą sprostać najbardziej złożonym i ambitnym projektom. To dzięki nim jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie niezawodnych maszyn, urządzeń i linii wyposażonych w najnowocześniejsze układy automatyki i sterowania. Linie zaprojektowane i wyprodukowane przez INSTEEL charakteryzuje wysoki stopień automatyzacji oraz duży poziom złożoności i integracji procesów technologicznych przez nie obsługiwanych.

Naszym głównym obszarem funkcjonowania, rozwoju i doskonalenia jest branża przetwórstwa blach i taśm. W tym zakresie posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie i pełne know how wywodzące się z działalności firmy Inmet, a poprawione i doskonalone przez grupę przedsiębiorstw działających również w innych branżach i obszarach przemysłowych. To właśnie tradycja i długoletnie doświadczenie firmy Inmet zostało wsparte nową energią i zupełnie innymi możliwościami biznesowymi w ramach bardzo szeroko działającej grupy przedsiębiorstw, będącej nową siłą napędową INSTEEL.

Poza szeroko rozumianą branżą przetwórstwa blach i taśm stalowych poświęciliśmy w ostatnim okresie bardzo dużo czasu na optymalizację procesów produkcyjnych w kliku innych branżach. Jedną z tych branż jest wąska specjalizacja dedykowana produkcji zbiorników ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. To właśnie oczekiwania klientów z tej branży zapoczątkowały opracowanie, zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji dwóch zupełnie nowych i w pełni konfigurowalnych produktów. Produkty te to:

  • linia do stacjonarnej produkcji zbiorników wewnątrz hali produkcyjnej w zabudowie dwu lub trzy stanowiskowej,
  • mobilna linia do produkcji zbiorników wielkogabarytowych w zabudowie kontenerowej.

To zupełnie inny filar działalności produktowej INSTEEL, ale oparty w całości na procesach i technologii w których jesteśmy mocni.

Poza powyższymi produktami budujemy również linie, maszyny i urządzenia na zlecenie innych firm z bardzo odmiennych branż przemysłu stając się organizacją niezmiernie uniwersalną pod względem zakresu swojej działalności.

W INSTEEL uważamy, że nie ma rzeczy i projektów niemożliwych do zrealizowania. Staliśmy się synonimem firmy od wykonywania projektów trudnych, złożonych i bardzo ambitnych. I tacy właśnie jesteśmy – AMBITNI.