INSTEEL na Europejskim Kongresie Przemysłu i Energetyki INTO!

Z radością informujemy, że w dniach 03-04.06.2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki INTO. 

Jako członek Regionalnej Izby Gospodarczej W Katowicach będącej organizatorem wydarzenia mieliśmy możliwość uczestnictwa w tym ważnym spotkaniu łączącym świat biznesu i polityki. W kongresie udział wzięli m.in.:

Profesor Jerzy Buzek

Minister Przemysłu Marzena Czarnecka

Poseł na Sejm Borys Budka 

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Michał Dąbrowski

Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli Kazimierz Karolczak

Senator Krzysztof Kwiatkowski

Generał Broni Wojska Polskiego Waldemar Skrzypczak

oraz wielu innych znamienitych gości, ekspertów i panelistów. 

Oprócz wielu dyskusji i odważnych deklaracji uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z naszą firmą i ofertą odwiedzając nasze stoisko. Zainteresowanych było wielu, a każda rozmowa i wymiana poglądów to krok w stronę rozwoju i nowych możliwości. 

Przytaczając  słowa Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej – Tomasza Zjawionego: 

„Stoimy na progu zielonej rewolucji, która przemieni nasz kraj. Konflikty zbrojne wpływają na bezpieczeństwo energetyczne, a kryzysy pokazują jak kruchy jest to system. Dlatego konieczna jest inwestycja w przemysł, nowe technologie. Wierzę, że ten kongres będzie platformą do wymiany wiedzy i poglądów. Tylko wspólnymi siłami możemy zrealizować zrównoważone cele” 

Jesteśmy przekonani, że Insteel jako firma w branży nowych technologii może przyczynić się do rozwoju transformacji i polskiego przemysłu.

Na kongresie nie brakowało znanych gości i znaczących wystąpień, jak słowa Marzeny Czarneckiej – Minister Przemysłu, które pozwalają z większą nadzieją patrzyć w przyszłość: 

W Katowicach powinniśmy stworzyć miejsce dialogu o transformacji energetycznej, gdzie będziemy dyskutować o zmianach prawnych, uproszczeniu procedur administracyjnych, by ułatwić rozwój przemysłu. (…) Chcemy wykreować produktywność, np. w branży stalowej, w której przewidywalny wzrost to 3-5 proc. w Europie”.

Jednym z istotniejszych wydarzeń kongresu  było podpisanie Listu Intencyjnego pomiędzy Walcownią Blach Batory Sp. z o.o. i Cognor S.A. – oddział HSJ w Stalowej Woli, w którym strony porozumienia zadeklarowały współpracę przy natężeniu produkcji zbrojeniowej oraz zwiększenia stopnia wykorzystania polskich materiałów do komponentów w produkcji broni i amunicji na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Sygnatariuszem porozumienia była również Agencja Rozwoju Przemysłu i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. 

Gratulujemy wszystkim Sygnatariuszom znakomitej inicjatywy!!! Wspieramy wszelkie działania umożliwiające rozwój polskiego przemysłu!!! Wspólnie pokażmy moc i jakość naszych możliwości.

Zapraszamy do fotorelacji!