Łączymy świat nauki i biznesu!

Z dumą i satysfakcją informujemy, że INSTEEL Sp. z o.o. rozpoczyna wielopłaszczyznową współpracę z Politechniką Śląską opartą na podpisanej 𝗿𝗮𝗺𝗼𝘄𝗲𝗷 𝘂𝗺𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗼 𝘄𝘀𝗽𝗼́ł𝗽𝗿𝗮𝗰𝘆. Zacieśniamy i rozwijamy współpracę z Wydziałem Mechanicznym – Technologicznym oraz Wydziałem Inżynierii Materiałowej tej renomowanej śląskiej jednostki naukowej.

Pewnie jesteście ciekawi, co to oznacza i z czym się wiąże? Już wyjaśniamy!

Współpraca pomiędzy Insteel, a Politechniką Śląską skoncentrowana będzie przede wszystkim w obszarze ekspertyz, badań, analiz i opinii z zakresu  optymalizacji procesów i jeszcze większej automatyzacji naszych aplikacji w zakresie budowy zintegrowanych linii technologicznych oraz urządzeń dedykowanych sektorowi przetwórstwa blach i taśm stalowych.

To jeszcze nie wszystko! W ramach działalności dydaktycznej i naukowo badawczej Uczelnia będzie poszerzać wiedzę naszych pracowników o najnowsze osiągniecia nauki poprzez organizowane szkolenia oraz zapewniać kadrę inżynierską będącą wsparciem zasobów Insteel. Z kolei nasza firma, w ramach umowy będzie odpowiedzialna za organizację praktyk i staży studenckich, oraz ukierunkowana na nabór i zatrudnienie kadry inżynierskiej spośród absolwentów Uczelni.

Biznesowym aspektem podjętej współpracy partnerskiej będą  działania mające na celu pozyskanie środków finansowych umożliwiających efektywną i partnerską współpracę w zakresie prowadzonych prac badawczo – rozwojowych! To właśnie działalność badawczo rozwojowa i ciągłe poszukiwanie lepszych i bardziej optymalnych rozwiązań była i nadal jest siłą napędową Insteel. Politechnika Śląska jest partnerem, z którym możemy realizować jeszcze śmielsze i ambitniejsze wyzwania.

Pełni energii i dumni z podjętej współpracy,  życzymy zarówno sobie, jak i Politechnice Śląskiej owocnej współpracy!